Nie jesteś zalogowany.
Zaloguj się / Zarejestruj się

 

animuj! Warszawę w metrze!

 

Przez cały czerwiec fragmenty filmu warsztatowego są wyświetlane na ekranach Infoscreen w metrze. 

Cieszymy się, że dzięki temu jeszcze więcej warszawiaków zobaczy Warszawę animowaną. Dziękujemy!


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie.

Finał, który odbył się 28 kwietnia 2009 roku był doskonałą okazją, do wspólnego świętowania jego efektów. Wśród nich znalazły się:
film warsztatowy,
filmy nagrodzone w Konkursie oraz
materiał reportażowy z przebiegu warsztatów.

Udział w spotkaniu wzięli członkowie Jury: Witold Giersz, Robert Turło, Piotr Janowczyk oraz Tomasz Bagiński.


Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom Konkursu:

Tomaszowi Popakul za zajęcie I miejsca z filmem „1000 wiader wody“

oraz wyróżnionym:

Anieli Fidler-Wieruszewskiej za film „Warszawa wczoraj i dziś“,

Maciejowi Szymczuk za film „Sen o Warszawie“


Twórcami filmu warsztatowego są:

Radosław Balkowski, Maria Białota, Arkadiusz Borowski, Katarzyna Buda, Marcin Bugalski, Piotr Bukowski, Monika Chilmo, Piotr Ciechomski, Antonina Dylak, Marta Głodek, Bartłomiej Głowacki, Kuba Gryżewski , Marta Gutowska, Paulina Gwadera, Igor Hardy, Marcin Jabłoński, Estara Jaros, Barbara Jóźwiak, Mateusz Kawęczyński , Sandra Kiełek, Małgorzata Klejn, Dorota Kołodziej, Magda Kostyra, Gabriela Krysiak , Adam Krysiewicz, Kuba Kubajewski , Łukasz Kucharski, Adam Kuryło , Ewa Kuryło, Joanna Legun, Dominik Litwiniak, Mateusz Maciejewski, Justyna Malinowska, Dorota Mieszko, Kinga Michalska, Piotr Mirski, Łukasz Mróz, Michał Mróz, Katarzyna Murzanowska , Sławek Niemczyk, Violetta Orzechowska, Sebastian Podsiadło, Katarzyna Puchta, Natalia Rajszys, Rafał Rychowiecki, Franciszek Ryczer, Joanna Sawicka, Katarzyna Seiler, Michał Sierzchuła, Piotr Skiejka, Katarzyna Smolnicka , Katarzyna Suchocka, Małgorzata Szafranek, Aleksandra Szumska, Anna Tomasik, Joanna Wacławek, Przemysław Wasilewski, Jerzy Włodarczak , Robert Włodarczyk, Joanna Wodnicka, Emilia Zielonka, Robert Zjawiński, Marta Żylska
 
 

a


Finał projektu już zaraz!
 

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali filmy na Konkurs i pokazali swój własny, animowany obraz Warszawy. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom warsztatów, którzy stworzyli film warsztatowy.  

Film ostatecznie stworzyło ponad sto osób, a jego  końcowy kształt wciąż pozostaje zagadką. Teraz czas na wyniki i długo oczekiwaną premierę.

Zapraszamy zatem wszystkich miłośników animacji na Finał projektu, który odbędzie się już 28 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego, sala Jana Nowaka-Jeziorańskiego.


W programie:

ogłoszenie wyników Konkursu

rozmowa z członkami Jury

premiera filmu warsztatowego

spotkanie z gościem specjalnym – Tomaszem Bagińskim

oraz prezentacja najnowszych prac ze studia Platige Image

 

a


Szanowni Państwo!Z powodu zmiany dostawcy Internetu i przeniesienia danych Muzeum Powstania Warszawskiego na inny serwer uniemożliwione było korzystanie ze strony projektu „animuj! Warszawę": www.animuj.1944.pl w drugiej połowie grudnia 2008 r. za co bardzo przepraszamy.

Strona została już uruchomiona.

Informujemy, że z powodu zaistniałych problemów termin składania prac na konkurs na najlepszy film animowany o Warszawie „animuj! Warszawę" zostaje przedłużony do 20 stycznia 2009 r.

W razie pytań proszę o kontakt: k.waclawek(at)gmail.com lub 22 539 79 26.

Informujemy również, że do wysyłanych prac należy załączyć podpisany formularz zgłoszeniowy.

 
 
a
 

Uwaga! Uwaga!Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu "animuj! Warszawę"
. Chcemy poznać Waszą Warszawę, Waszymi oczami zobaczyć to miasto i miejsca, które Was zachwycają, przerażają, przyciągają...

Jeśli brak Wam pomysłów - przygotowaliśmy dla Was bogatą dokumentację historyczną. W dziale INSPIRACJE czekają na Was zdjęcia dawnej i współczesnej Warszawy.

Na Wasze prace czekamy do 31 grudnia! Wasze filmy oceniać będzie: Dariusz Gawin, Witold Giersz, Piotr Janowczyk, Jerzy S. Majewski, Marek Skrobecki, Robert Turło i Mariusz Wilczyński.

Przypominamy, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - m.in. wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Animacji Annency 2009, emisja zwycięskiego filmu w kanale Canal+ i oprogramowanie Toon Boom.

Cała Polska mówi: Animujcie!

 


Warsztaty – czas animacji!

 
 
Już wkrótce kolejny warsztat tworzenia filmów animowanych!

Rezerwujcie sobie czas w weekend 15-16 listopada 2008 r.


Tym razem warsztat będzie towarzyszył III Festiwalowi Warszawskiemu "Niewinni Czarodzieje 56/08". Dzięki temu w atmosferę tworzonych filmów wedrze się nieskrępowana wolność twórcza oraz powiew świeżości, który charakeryzował muzykę lat 50- tych i 60- tych. Dodatkowo częścią warsztatów będzie kurs mody z lat 50- tych. Opracujemy scenografię i kostiumy, które pozwolą przenieść się do Warszawy z tamtego okresu.

Warsztat odbędzie się już w dniach 15-16.11.2008 r. w Centralnym Basenie Artystycznym przy ul.Konopnickiej 6, w godz. 10.00 -17.30.


Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz po otrzymaniu od Organizatorów maila potwierdzającego udział w warsztatach (UWAGA! Nie pomylcie z mailem potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia!) uiścić opłatę w wysokości 40 zł (udział w dwudniowych warsztatach, materiały i sprzęt do animacji, dwa posiłki obiadowe) w dowolnym dniu poprzedzającym warsztaty, w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul.Grzybowskiej 79, w Warszawie, a następnie zgłosić się wraz z identyfikatorem na warsztaty do Centralnego Basenu Artystycznego.


 Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 
Zgłoszenia trwają do 10.11.2008 do godz. 23:59!


DNI I GODZINY OTWARCIA MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
8.00-20.00 czwartek
8.00-18.00 poniedziałek, środa, piątek
10.00-18.00 sobota-niedziela
NIECZYNNE wtorek

 
 

Animacja okresu odwilżyChcesz dowiedzieć się więcej o polskiej animacji lat 50- tych i 60- tych?
 
Przyjdź na spotkanie z „Animacją okresu odwilży“. Będzie to rozmowa z jednym z najwybitniejszych polskich twórców animacji-Danielem Szczechurą. Podczas spotkania pokazane zostaną filmy animowane z muzyką K. Komedy. Spotkanie odbędzie się w sobotę (15.11.2008) o godz. 18.00 w siedzibie Centralnego Basenu Artystycznego (ul. Konopnickiej 6). Wstęp wolny!
 
 
 

Aktualności

 

Przedłużamy Konkurs!!!

Ulegliśmy prośbom dotyczącym zmiany terminu składania filmów na Konkurs "animuj! Warszawę", aby każdy miał szansę wzięcia w nim udziału.

Nowy termin nadsyłania prac to 31 grudnia 2008.

Szczegóły zmian w załączniku do Regulaminu.

Apelujemy ponownie - animujcie!

Uwaga, uwaga! Wystartował Ogólnopolski Konkurs na film animowany „animuj! Warszawę“.

W projekcie może wziąć udział każdy, kto stworzy film animowany o tematyce warszawskiej. Liczy się pomysł i nowatorskie ujęcie tematu.

 
Pokażcie nam swoją Warszawę!

Jaka jest i czym Was czaruje?
Jest nowoczesna, czy raczej sentymentalna?

Zabierzcie nas w swoje miejsca.
 
 
Szukacie inspiracji? Przygotowaliśmy dla Was bogatą dokumentację historyczną. Czekają na Was zdjęcia Warszawy wczoraj i dziś. Reklamy, stroje, przedmioty codziennego użytku... To wszystko znajdziesz w dziale:

Inspiracje

 
Na prace czekamy do 20. października. Najciekawsze pomysły nagrodzimy.

Animujcie!
 
 


Newsletter


Fatal Error: Cannot connect to database, access denied. Please contact the administrator
Dziękujemy za przesłane zgłoszenie do serwisu informacyjnego konkursu. Na email podany przy rejestracji wysłane zostały dalsze instrukcje.

Jeżeli email nie przyjdzie w ciągu 15 minut radzimy sprawdzić folder Spam.